Nem költözött, viszont a trollokból sem kér…

Megjelent: 2026. június 01. hétfő
Írta: Bense Zoltán

Kis-Szeniczey Kálmán önkormányzati képviselő valótlan dolgokat állított 2025-ben Bense Zoltán bérlakás kérelme ügyében, erősen csúsztatott, majd nyilatkozott a kecsup.hu felületen a magát függetlennek titulált újságírónak, Latyák Balázsnak. Kis-Szeniczeyt nagy valószínűséggel a bosszú vitte erre az útra, a rövidtávú politikai haszonszerzés. Hisz egyes helyi hívei szerint ő a félegyházi Hadházy Ákos.

 

 

Az igazság bajnoka azt fájlalhatta, hogy 2025 elején egy testületi ülésen megkérdezte tőle Bense, hogy mi is történt, mikor leköszönt a Víziközmű Társulat elnöki posztjáról, majd beült az elszámoló bizottságba?  

 

Tudatlan vagy "csak" buta?

 

A felkészületlen újságíró pedig ahelyett, hogy a törvényeknek, jogszabályoknak utánanézett volna, leírta a Kis-Szeniczey szájíze szerinti történetet. Bense Zoltán nem szociális alapon kért bérlakást, hanem közérdekből. Ezáltal nem került névjegyzékre, így senki elé nem került, senkitől nem vett el lehetőséget. Bense Zoltán törvényesen járt el, kérése semmilyen jogszabályba nem ütközött, ezt még Kis-Szeniczey is megemlíti.

Kis-Szeniczey annyira következetlen, hogy egy volt képviselőtársának korábban megszavazott még aktív képviselősége idején szociális bérlakást. Csak mellékesen jegyzem meg, az sem jogellenes.

Mi is várható el egy újságírótól?  A tényfeltáró és a kiegyensúlyozott újságírás alapköve a források kritikus kezelése. A szakmai etikai kódexek szerint az újságírónak nem feladata kritika nélkül átvenni egy-egy politikus narratíváját; kötelessége lenne a hivatkozott jogszabályoknak, törvényeknek és a tényeknek utánajárni.

 

A függetlenség és felkészültség? Egy médium függetlenségét és egy újságíró felkészültségét éppen az mutatja meg, mennyire képes ellenőrizni az elé kerülő állításokat, és mennyire nyújt tárgyilagos képet az olvasóknak.

Végezetül mit is nyilatkozik a kecsup.hu oldalnak Kis-Szeniczey? „A hatályos önkormányzati lakásrendelet szerint a szociális helyzettől függetlenül lehet közérdekre hivatkozva önkormányzati szolgálati lakáshoz jutni, a képviselők azonban nem főállású alkalmazottai a városnak. Bense Zoltán gyakorlatilag konkrét és érdemi indoklás nélkül jutott önkormányzati lakáshoz– nyilatkozta a KecsUP Híreknek Kis-Szeniczey Kálmán.

Hát igen. Bense Zoltán valóban nem főállású alkalmazottja a városnak. Közérdekű kérelmét pedagógusként nyújtotta be. Mint ahogyan tette rajta kívül nagyon sok pedagógus, egészségügyi dolgozó, mentős, tűzoltó, rendőr, igazgató, vagy beosztott. Nem volt példa olyan esetre, hogy a bizottság és a képviselőtestület ne támogassa az ilyen jellegű kérelmeket, de politikai ügyet sem kreáltak belőle.

Amúgy kérdezem. Ez hogyan nem jutott akkoriban eszébe Kis-Szeniczeynek, mikor frakciótársa kért szociális alapon bérlakást? Ezt hívják kettősmércének? Igen, ezt!

Végezetül a tények:

Bense Zoltán végül úgy döntött, hogy nem költözik önkormányzati bérlakásba.  Tehát nem jutott sem "fillérekért", sem nagy összegért bérlakáshoz a képviselő. 

Nem került senki elé a névjegyzéken, mert arra nem is került, ugyanis nem szociális alapú volt a kérelem.  

 

A bérlakás-kérelem jogi háttere és jellege

Közérdekű célú kiutalás: A hatályos önkormányzati lakásrendelet alapján lehetőség van szociális helyzettől függetlenül, közérdekű vagy szolgálati jelleggel önkormányzati lakáshoz jutni.

A kérelem nem szociális alapon nyert elbírálást, így az eljárás nem érintette a szociális bérlakásra várók névjegyzékét, azaz közvetlenül nem vett el helyet a rászorulóktól.

 

Jogszabályi megfelelés: Maga a bérbeadási folyamat nem ütközött törvénybe vagy helyi rendeletbe, az illetékes bizottság és a testület többségi határozattal, jogszerűen szavazta meg a döntést.( Bense Zoltán nem szavazott)

Feltételezésem szerint és nyilatkozatai után mondhatom, hogy Kis-Szeniczey képviselő nyilatkozataiban nem magát a jogszabálysértést kérdőjelezte meg, hanem a döntés erkölcsi és politikai megalapozottságát vitatta. Érvelése szerint a képviselők nem főállású alkalmazottai a városnak, így a „közérdek” indoklása kérdéseket vet fel.  Ahogy már említettem, itt hibázott, vagy csúsztatott, hisz a kérelmező pedagógusként adta be kérelmét.

 

Fotó: Váli Miklós / MTI, 24.hu

 

Share
comments

A közélet felelőssége és a párbeszéd fontossága

Megjelent: 2026. január 14. szerda
Írta: Bense Zoltán

 

A közéleti párbeszéd minősége is napirenden volt a fórumon, lakossági közmeghallgatáson. Ennek kapcsán Bense Zoltán önkormányzati képviselő a felelős kommunikáció fontosságáról beszélt. Mint mondta, a város fejlődéséhez nemcsak döntésekre, hanem együttműködésre és kölcsönös tiszteletre is szükség van.

Hangsúlyozta, hogy a város ügyeit „diplomáciával, nem pedig támadásokkal” lehet előrevinni, és a közösségi médiában megjelenő félrevezető, vagy valótlan állítások csak ártanak Félegyháza jóhírnevének.
– A demokrácia nem azt jelenti, hogy bármit leírhatunk a Facebookon. A közszereplőket is megilleti a jogvédelem, és a város közélete csak akkor lehet építő, ha a viták a tisztesség és a tények talaján maradnak – fogalmazott.

Forrás: Barta Dávid, felegyhazikozlony.hu

 

Share
comments

Így tovább Félegyháza!

Megjelent: 2024. június 06. csütörtök
Írta: Bense Zoltán

Share
comments

Kedves Félegyháziak!

Megjelent: 2024. máj. 09. csütörtök
Írta: Bense Zoltán

 

A 2. számú választókerület jelenlegi képviselőjeként köszönöm az elmúlt öt évben tanúsított

bizalmat és támogatást, amelyet képviselői munkámhoz kaptam a városrész polgáraitól. Rengeteg tervezés és közös gondolkodás kellett ahhoz, hogy felismerjük, megtaláljuk a lehetőségeket városunk előbbre jutásához.

A városrész Félegyháza egyedi színfoltja, amely mára komoly fejlődésen ment keresztül. Köszönhető ez a városvezetés által képviselt összefogásnak és jobbító szándéknak.

Büszke vagyok arra, hogy a Csányi József polgármester úr kivételes szakmai és emberi hozzáállásával vezetett csapat tagja lehetek, és jelöltként indulhatok ebben a választókerületben a 2019. évi helyi önkormányzati választáson is.

Felelőtlen ígéreteket ezúttal sem teszek. Ismerem a körzet út- és járdahálózatát, a fejlesztésre szoruló területeket és tudásom és emberségem legjavát nyújtva szeretném képviselni elsősorban az e városrészben élők, valamint Kiskunfélegyháza érdekeit. Azért dolgozom, hogy az Önök igényeit, javaslatait meghallva, a város vezetésével karöltve valóra váljanak közös terveink.

 

Kérem, támogasson ebben a törekvésemben! Folytassuk Félegyháza!

Share
comments

Beszámoló a 2. számú választókerületben elvégzett munkálatokról

Megjelent: 2024. máj. 09. csütörtök
Írta: Bense Zoltán

 

 

A körzet jelentős területet fed le, hisz az egyik legnagyobb területű kiskunfélegyházi választókerület, ami az országzászlótól egészen a gyárakig tart.

A városrész Félegyháza egyedi színfoltja, amely mára komoly fejlődésen ment keresztül.

Köszönhető ez a városvezetés által képviselt összefogásnak és jobbító szándéknak.

 

Ennek az önkormányzati ciklusnak az egyik legjelentősebb beruházása volt a Mártírok utca és a Deák Ferenc utca eleje, illetve a közök rendbetétele. Rossz állapotban volt az úttest, de leginkább a csapadékelvezetés miatt volt szükség az átépítésre. Az iskola előtt megtörtént a buszöböl kialakítása is, így biztonságban tudnak fel- és leszállni a gyerekek az iskolabuszról. A fejlesztés során rendeződött a nagy forgalmat lebonyolító Boca Magda- és Mallár-köz problémája. Megújult a burkolat, megtörtént a közművek kiváltása és a leendő közműfejlesztések kulturált kábelelvezetésének a lehetőségét is megteremtettük. Még a közvilágítás minőségén is sikerült javítani, ugyanis meghosszabbítva a lámpakarokat jobb lett az utak bevilágítása, a Mallár-köz pedig napelemes lámpát kapott. Megszépültek a zöldfelületek, frissítettük a faállományt.

 

A Korond utcában az Egészségközpont tőszomszédságában lévő játszótér egy óriási hajó építésével, a János vitéz kalandjait megidézve újult meg. Egy kedves hangulatú falfestményt kapott a Mártírok utcai sportudvarra néző tűzfal. Aközbiztonság érdekében bővítettük a köztéri kamerák számát.

Bikahegyen folyamatos az utcák javítása, a közvilágítás és az infrastruktúra fejlesztése, mint a Paprika közben, Kökény utcán, a Bikahegyi és a Rozmaring utcában.  Mivel a Rozmaring utcában pár tulajdonos felajánlotta kétkezi munkáját, így sikerült járhatóvá tenni az utat néhány teherautónyi útalap széthordásával. A lakók összefogtak, kétkezi munkával elterítették az önkormányzattól kapott zúzott követ. Majd megjelentek a munkagépek és minőségi munkával az utcát megjavították, az újabb adag útalapot elegyengetve, ledöngölve.A Rozmaring utca teljes egészén helyreállítottuk az utat, míg egyik részén útfeltöltési és döngölési munkálatokkal tudtunk segíteni, a városhoz közelebb eső felén elég volt a gréderezés is. Emellett a Bikahegyi utcában és a Pázsit utca földes részén is javítottunk az útviszonyokon. Az ott elterített zúzottkőnek és talajkiegyenlítésnek köszönhetően megszűntek az óriási kátyúk. A Paprika közben, ahol több újonnan épült ház található, a nagygépek munkavégzése miatt járhatatlanná vált utat is helyreállítottuk, valamint a Viola utcában is elvégeztük a talajkiegyenlítést

E kertes városrészben megvalósult a Kökény utcát a Bikahegyi úttal összekötő szakasz kiépítése, ezáltal megteremtettük az átjárás lehetőségét a Pázsit utca irányába.

Rengeteg tervezés és közös gondolkodás kellett ahhoz, hogy felismerjük, megtaláljuk a lehetőségeket városunk előbbre jutásához. Persze hosszú még a vágyott fejlesztések sora szerte a körzetben. Jobbító szándékban és fejlesztési ötletekben sincs hiány.Azon vagyunk, hogy ezeket megvalósítsuk.

Rövid-és hosszútávú tervek

Mártírok utcai szabadidőpark tűzfalának falfestése

József Attila utca aszfaltborítása, Pázsit utca felújítása-aszfaltozása a Viola utcával (Bikahegy)

Móra tér (üres terület hasznosítása)

Közvilágítás fejlesztések

Járdafelújításokhoz képviselői anyagi hozzájárulás

Galagonya utca új szakaszán, Paprika köz útalap építése, majd aszfaltozás (Bikahegy)

Rozmaring utca javítása, Bikahegyi út útalap (Bikahegy)

Aszfaltutak építése a Bikahegyben

Mártírok utca és a József Attila utca közötti Mozi köz aszfaltozása, közvilágítás kiépítése

Petőfi-kút visszaállítása a Deák Ferenc és a Korond utca kereszteződésében

 

Bense Zoltán önkormányzati képviselő, képviselőjelölt

 

 

 

 

Share
comments

Kiskunfélegyháza 2. számú választókerület