Köszönetnyilvánítás
Hálás szívvel mondunk köszönetet a rokonoknak, barátoknak, ismerősöknek, szomszédoknak, a Rákóczi utca lakóinak, a félegyházi és kemencei barátoknak, a polgármester uraknak, Ági munkatársainak, osztálya tanulóinak, a tanulók szüleinek, a Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium dolgozóinak, tanulóifjúságának, a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium dolgozóinak, a volt tanítványoknak, a Szegedi Tudományegyetem Geoinformatika, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék oktatóinak, a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal dolgozóinak. Mindazoknak, akik Benséné Szabó Ágota középiskolai tanárt ismerték és szerették, akik Ági lelki üdvéért az engesztelő szentmisén imádkoztak, utolsó földi útjára elkísérték.
Külön köszönetet mondunk a Szent István Templom plébánosának, kántorának, énekkarának, a temetési szertartáson közreműködő atyáknak, a Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Temetkezési részleg vezetőjének, munkatársainak, a Boszorkánykéz Virág- és Ajándékbolt vezetőjének, a Desperado Söröző és Étterem vezetőjének, kollektívájának.
Bense Zoltán és Családja
Benséné Szabó Ágota emlékére
Volt kollégánkra emlékezünk, aki csaknem 25 éven keresztül volt tagja iskolánk tantestületének.
Osztályfőnökként, tanárként és kollégaként is példaértékű volt mindenki számára. Magával ragadó egyénisége mindig nyugalmat árasztott. Hatalmas erő munkált benne, nagy szerepe volt abban, hogy igazi közösséggé váljunk. Számára az iskola mindig több volt egyszerű munkahelynél, a pedagóguspályát hivatásként élte meg. Tudta, ez teljes embert kíván. Ezzel a soha el nem múló lelkesedéssel készítette elő a tanórai és a tanórán kívüli programokat. Fontosnak tartotta a hagyományokat, hiszen múltunk ismerete nélkül magunk is gyökértelenné, erőtlenné válunk. Ezen hitvallás szellemében szervezte éveken keresztül a nyugdíjas kollégák találkozóit, ahol jó volt felidézni a múltat. És most - bármennyire fáj is – Rá emlékezünk. Tesszük ezt akkor is, ha nem akarjuk elhinni, elfogadni azt, hogy ilyen hirtelen ragadta el közülünk a halál. Hiszen 25 év közös munka után annyi lezáratlan dolog maradt még. Igaz, az elmúlt 5 évben már a gimnáziumban tanított, de mindig teremtett időt és alkalmat arra, hogy volt kollégáival találkozzon.
Kedves Ági! Most is úgy volt, hogy majd velünk jössz színházba. Ezért sem vagyunk hajlandók elfogadni az elfogadhatatlant, nem hisszük el, hogy nem hallhatjuk kedves hangodat. Emlékszel Thornton Wilder A mi kis városunk című darabjára? Tudod, abban volt az, hogy minden elhunytnak megadatik, hogy átélje elmúlt életének egy napját, hogy ismét érezze az élet örömét.
Mi őszinte hittel bízunk abban, hogy búcsúnk nem végleges:
„Örök a magány és örök az emlék,
Bennünket lágyan ringat a nemlét.
De ha gondolsz ránk, mi felébredünk,
De ha gondolsz ránk, érinted kezünk,
De ha gondolsz ránk, abban örömöt lelünk,
De ha gondolsz ránk, akkor itt vagy velünk...”
MAURICE MAETERLINCK: A KÉK MADÁR (RÉSZLET)
Búcsúznak tőled volt kollégáid, barátaid, a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium vezetősége, dolgozói, oktatói testülete és volt tanítványaid
Forrás: https://www.facebook.com/kiskunfelegyhazikossuth
In memoriam – Benséné Szabó Ágota
„Nem tudom a gondolataimat rendezni, mindent elnyom az a felfoghatatlanság-érzés, a tehetetlenség, szívbemarkoló szorongás, ami rám ült 2024. július 30-a délutánja óta. Nagyon fáj a lelkem…
Elvesztettünk egy munkatársat. Egy olyan embert, aki kedves, mosolygós visszafogottságával, szakmai hitelességével igazán szeretett tagja volt testületünknek. Egy olyan kollégát, akinek pedagógiai elveinek minden mozzanatával azonosultam.
Ágival már a gimnáziumba kerülése előtt ismertük egymást. Láttam, hogy – abban a középiskolai társintézményben, ahol együtt tanítottunk – milyen alázattal fordult a nehéz sorsú diákjai felé is.
A Móra Ferenc Gimnázium hatalmasat nyert személyével. Ági itt már szakmailag is kiteljesedhetett. A visszafogott, mindig kedves személyiségével, szakmai hitelességével azonnal elismert és kedvelt tagja lett a Móra Gimnázium kollektívájának és tanulóifjúságának.
A mindig mosolygós Ági nagy szeretettel és hatalmas tudással oktatta a földrajz és matematika tantárgyakat. A szaktárgyai iránti szeretetével, az ehhez kapcsolódó pozitív személyiségével kivívta tanítványai elismerését. A matematikát nemcsak értették, de többségében szerették is diákjai. Földrajzból olyan érdekes és sokrétű ismeretanyagot volt képes átadni, aminek következtében a földrajz emelt szintű felkészítés is pillanatokon belül nagyon népszerű lett tanítványainak körében.
Rengeteg versenyélményt is nyújtott diákjainak azzal, hogy felkészítette és elkísérte őket a tantárgyaihoz kapcsolódó, sokszor azon túlmutató tantárgyi versenyekre, illetve természettudományos megmérettetésekre.
Számolatlanul szervezett természettudományos programokat, felsőoktatási intézményekkel szakmai együttműködéseket.
Osztályfőnökként egyengette a rábízottak középiskolai életét. Nemcsak tanított, nevelt is – erkölcsi értéket adott. Az éppen serdülő tanítványok "vadhajtásait" szeretettel csipegette le, igazi osztályközösségeket formált.
Minden élet megszakadása szomorúsággal tölti be azt a közösséget, amelyből "eltávoztak". Ági elvesztése ennél sokkal többet jelent nekünk – nem térünk magunkhoz! Mindenki lesújtva! Mindannyiunk számára felfoghatatlan az, ami tragikus hirtelenséggel bekövetkezett. Várjuk, hogy belépjen közénk a kedves mosolyával, azzal a sok segédanyaggal és informatikai eszközzel felpakolva, ahogyan Ő minden tanórára menet és jövet a tanáriban megjelent.
Szerettük Őt… igazán nagyon szerettük. Gyerek és felnőtt egyaránt. Sok idő kell, hogy a rendes "kerékvágásba" visszatérten tudjunk dolgozni.
Isten Veled, Ági!
Wass Albert: A funtineli boszorkány
" – Borzasztó dolog meghalni…
– Nem olyan borzasztó az, Teofil. Az ember elalszik lassan, és nem ébred föl többet. Csak pihen és pihen. Pihenni jó…
– De az élet! Soha többet nem látni erdőt, és soha többet nem hallani madarat! Pedig olyan szép az élet…
– Itt maradsz te, Teofil, ezután is. Csak nem láthatnak többé az emberek. Te hinted le éjszaka a harmatot a fűre, és te rázod le a fák leveleit ősszel. És amikor az első virág kinyílik az erdőn, ott állsz majd mellette, és megfested a szirmait, amilyenre akarod. Együtt szállasz a pillangókkal, és ujjad megérinti a fenyőtűk hegyét, és azok csillogni fognak tőle a napban, és te hordod majd, mint a szellő, a jó illatot üvegből üvegbe."
Dr. Kása Zsuzsanna intézményvezető, Móra Ferenc Gimnázium
Forrás: https://felegyhazikozlony.eu/hirek/31088/in-memoriam-bensene-szabo-agota
A „Hazajáró” televíziós alkotói voltak Félegyháza vendégei
Március 30-án alig fértek be az érdeklődők a művelődési központ színháztermébe, ahol Jakab Sándor és Kenyeres Oszkár, a Duna TV Magyar Örökség-díjas Hazajáró honismereti magazinműsorának alkotói tartottak élménybeszámolót. Előadásuk során beavatták a közönséget a műsorfolyam előkészítésének folyamatába. Elmondták milyen technikai felszereléssel indulnak útnak a szerkesztők és operatőrök egy-egy forgatásra, hogy miként fogadják őket, és időnként milyen akadályokat kell leküzdeniük.
A bemutatkozó előadás előtt Csányi József polgármester is köszöntötte az előadókat: – A „Hazajáró” hétről-hétre bakancsot húz és nekiindul, hogy keresztül-kasul bebarangolja a Kárpát-medence varázslatos tájait és megismerje hazánk természeti- és kulturális értékeit, történelmi emlékeit és az ott élő emberek mindennapjait. Erdélyben, Felvidéken, Kárpátalján, Délvidéken, Muravidéken, Őrvidéken és Belső-Magyarországon hol gyalog, hol szekérrel, kerékpárral vagy kenuval haladnak vándorútjukon.
Tiszteletre és elismerésre méltó, hogy a „Hazajáró” feladatául tűzte ki a Kárpát-medencei magyarság kulturális örökségének átadását, a magyar örökséghez tartozó tájegységek természeti, turisztikai, történelmi, kulturális, vallási és szellemi erejének számbavételét, megóvását, megismertetését – tette hozzá a polgármester.
A vendégeket, Kenyeres Oszkárt, a magazinműsor főszerkesztőjét és túratársát, Jakab Sándort, Bense Zoltán hegymászó, földrajztanár mutatta be a közönségtalálkozón. Ismertetőjéből kiderült, hogy a Hazajáró megálmodóit hazaszeretetük indította útnak. Első álmuk az volt, hogy végigjárják a Kárpátok fő gerincét, vagyis megismerjék egykori hazánk határait. De ezek a tervek hamarosan kibővültek a Kárpátokban rejlő turisztikai lehetőségek, a hegyek lábánál élő magyarság életének, kultúrájának bemutatásával.
A vendégek szóltak a közönségnek arról, hogy – a műsorkészítés 6 esztendeje alatt – milyen nehézségekkel, veszélyhelyzetekkel találkoztak. De büszkeséggel számoltak be arról, hogy valamennyi egykori vármegyét végigjártak, és alig vannak fehér foltok a határon túli térképeiken. Bemutatták a forgatásokkor használt kép- és hangrögzítő eszközeiket, köztük az ütés- és vízálló akciókamerát, amelyet ha kell sisakra vagy kerékpárra is lehet rögzíteni. De elmondták, hogy van már drónjuk is, amely lehetőséget nyújt a tájegységek eddiginél is látványosabb, teljesebb bemutatására.
Kuriózumokkal is szolgáltak az előadók, ugyanis levetíttettek olyan tréfás helyzeteket, jeleneteket, amelyek a vetített adásokból kimaradtak.
s. r.
Forrás:felegyhazikozlony.eu